Association Cabinet
Rev. Jim Brehler
Moderator
St. John UCC, Defiance
Peggy George
V. Moderator
Bloomville UCC, Bloomville
Pastor Jay Scott
Secretary
Emanuel UCC, Upper Sandusky
Dian Ewald
Treasurer
Trinity UCC, Tiffin
Doug Ricci
P. Moderator
St. Paul UCC, Oak Harbor
Auglaize Valley Regional Representative
Lakeshore Regional Representative
Peggy George
Sandusky Valley Regional Representative
Bloomville UCC, Bloomville
Pastor Elyse Cramer
Faith Formation Ministry Team
Trinity UCC, McCutchenville
Bob Rettig
Stewardship and Generosity Ministry Team
St. John's UCC, Holgate
Rev. Dawn Balduf
Witness and Proclamation Ministry Team
St. John's UCC, Genoa
Pastor John Paputza
Church and Ministry Team
Congregational UCC, Castalia
Mark Vaughn
Heartland (Ohio) Conf. Board of Directors Rep.
St. Paul UCC, Wapakoneta
Rev. David Orr
Excellence and Ministry
St. John's UCC, Holgate
Rev. Diane Carter
Heartland (Ohio) Conf. Board of Directors Rep.
St. Paul's UCC, Bellevue
Terri Wies-Haithcock
Lay School Board Rep.
Faith Christian Church, Lima
John Gilberg
El Salvador Coordinating Team Rep.
St. Paul UCC, New Bremen
Church & Ministry Team
Rev. Joel Fetter
Chair
Peace Community UCC, Waldo
David Weininger
Vice Chair
Trinity UCC, McCutchenville
Nanette Warnecke-Flood
Secretary
Sycamore UCC, Sycamore
Rev. Wendy Schindler-Chasney
St. John's UCC, Milan
Rev. Darla Metz
St. Jacob's UCC & Republic UCC, Republic
Rev. Diane Christopherson
Sylvania UCC, Sylvania
Rev. David Plant
The St. John UCC, Defiance
Terry Rettig
St. John's UCC, Holgate
Rev. Mark Bishop
Zion UCC-Fireside, Bellevue
Rev. Jennifer Jackson
Haskins Community Church, Haskins
Rev. Rhonda Hainer
St. Paul's UCC, St. Marys
Pastor John Paputza
Congregational UCC, Castalia
Vicki Ohl
Trinity UCC, Tiffin
Faith Formation Ministry Team
Stacey Hocker
Chair
First UCC, Galion
Rev. Jeanette Tangeman
Vice Chair
St. Paul's UCC, St. Marys
Rev. Mary Meadows
Secretary
Sylvania UCC, Sylvania
Pastor Elyse Cramer
Trinity UCC, McCutchenville
Pastor Margaret Mills
St. John's UCC, Elmore
Rev. Janice Bechtel
The St. John UCC, Defiance
Pastor Amy Kinney
St. John's UCC, Fostoria
Rev. Mark Bishop
Zion UCC-Fireside, Bellevue
Tammy Vajen
St. John's UCC, Holgate
Pastor Anthony Brookhart
St. Paul UCC, Wapakoneta
Stewardship & Generosity Ministry Team
Rev. Audra Ferguson
Secretary
St. John's UCC, Tiffin
Mike Fonner
Chair
Buckland UCC, Buckland
Vice Chair
Fran Brodman
Trinity UCC, Upper Sandusky
Ruth Novak
St. Stephen UCC, Sandusky
Donna Dorsch
Trinity UCC, Tiffin
Bob Rettig
St. John's UCC, Holgate
Ron Geiser
Emmanuel UCC, Bluffton
Rev. Doug Williamson
First UCC, Marblehead
Pastor James Robinson
First UCC, Shelby
Rev. Vern Swett
Sylvania UCC, Sylvania
Witness & Proclamation Ministry Team
Rev. Fred Coulter
Chair
The St. John UCC, Defiance
Rev. Karsten Snitker
Secretary
Trinity UCC, Tiffin
Vice Chair
Rev. Scott Johnson
Spencerville UCC, Spencerville
Rev. Paul Stark
Heidelberg University, Tiffin
Rev. Dawn Balduf
St. John's UCC, Genoa
Rev. John Mummert
Salem UCC, Kenton